خرید از eBay

Ebay چیست؟

سایت eBay یکی از باسابقه ترین و معتبرترین سایت های خرید و فروش آنلاین و مزایده می باشد. این سایت در سال 1995 توسط یک ایرانی تبار بنام پیر امیدیار تاسیس شده است، امروزه به یکی از بزرگترین سایت های خرده فروشی و حراجی دنیا تبدیل شده است. محصولات این سایت بسیار گسترده و متنوع هستند. شما تقریبا هر کالایی را می توانید در این سایت پیدا کنید. البته بر طبق قوانین این سایت حراج محصولات خوراکی در این سایت ممنوع است.

در این سایت هم کالاهای نو و هم کالاهای دست دوم عرضه می شود. با توجه به حجم بالای محصولاتی که در این سایت عرضه می شوند، بهترین راه استفاده از طبقه بندی محصولات این سایت می باشد. با کلیک بر روی طبقه ی مرود نظرتان، زیربخش ها ظاهر می شوند. Breadcrumb موقعیت شما در سایت را نشان می دهد. شما می توانید از آن به عنوان میانبری برای پیدا کردن سریع تر کالای مورد نظر خود استفاده کنید.

در این سایت شما می توانید هر محصولی را برای فروش عرضه کنید یا هر کالایی را که به آن نیاز دارید خریداری کنید. با توجه به این نکته که فروشندگان زیادی ممکن است همزمان یک محصول را برای فروش عرضه کنند، شما می توانید قیمت های مختلف را با هم مقایسه کنید و کالایی که مناسب ترین قیمت را دارد و یا تخفیف قابل توجهی دارد خریداری کنید.

مراحل خرید از سایت ebay در ایران:

1. ارسال لینک کالاهای از طریق فرم دریافت پیش فاکتور

2. ارسال استعلام قیمت و زمان دقیق تحویل کالا به شما توسط ما (داخل پنل کاربری و ایمیل)

3. پرداخت آنلاین پیش پرداخت

4. تحویل کالا به آدرس شما

قیمت گذاری کالا در سایت eBay :

قیمت گزاری کالاها در این سایت به دو دسته "Buy it now" و “Best offer” تقسیم می شود. در دسته ی اول یعنی “Buy it now” فروشنده قیمتی را اعلام می کند و خریداری که مایل به خرید آن کالا است، با همان قیمت کالا را خریداری می نماید. در حالت دیگر یا “Best offer” فروشنده قیمت پایه را اعلام می کند و مزایده آغاز می شود که درپایان مدت زمان مزایده، بالاترین قیمت پیشنهادی برنده ی مزایده خواهد بود.

البته حالت سومی هم وجود دارد که طبق آن یک فروش به هر دو صورت انجام می شود. با یک مثال این موضوع را شرح می دهیم. فرض کنید که فروشنده ای قیمت پایه ی یک کالا را 150 دلار تعیین کرده است و در ضمن اعلام کرده که قیمت "Buy it now" 200 دلار است. خریدار باید تصمیم بگیرد که آیا حاضر به پذیرش این ریسک است که 200 دلار را پرداخت کرده و مزایده را پایان دهد و یا ممکن است بتواند این کالا را در مزایده با قیمت کمتری برنده شود.

البته لازم به ذکر است که این قیمت ها شامل هزینه ی حمل و نقل نمی شوند. قبل از هر خریدی حتما لازم است که ابعاد کالا و مبدا و مقصد را مشخص کنید و هزینه ی کلی خرید خود را تخمین بزنید.

بررسی بازخورد خرید کالا از یک فروشنده :

هنگام خرید اعتبارسنجی فروشنده ها و تشخیص فروشنده ی معتبر اهمیت بسیار دارد. سمت راست بخش اطلاعات قیمت و فروش هر کالا، پنجره ای با عنوان "Seller information" وجود دارد. این بخش شامل نظرات و بازخوردهای خریداران پیشین از این فروشنده می باشد. با توجه به تعداد خریدهایی که قبلا از این فروشنده شده و درجه ی رضایت آن ها می توانید اطمینان حاصل کنید که کالای مورد نظر شما صحیح و سالم و در زمان مقرر به دست شما می رسد.

 

خرید از ebay

 

پس از اطمینان از خرید کالای مورد نظرتان، کافی است که کالا را به Wish list خود اضافه کنید. سپس باید هزینه ها را پرداخت کرده و به این ترتیب خرید شما انجام می شود.
 
متاسفانه به علت تحریم های بین المللی شما امکان خرید مستقیم از Ebay را ندارید. ولی با حمایت شما هموطنان امکان خرید از eBay توسط زاکولا فراهم شد. با ارسال لینک کالای مورد نظرتان برای ما ، به صورت کاملا رایگان بعد از بررسی لینک کالاهای توسط کارشناسان ما برای شما پیش فاکتور صادر می شود. در صورتی که قیمت اعلام شده در پیش فاکتور مناسب بود با پرداخت هزینه ی آن، کالا را درب منزل تحویل بگیرید.

هزینه ی حمل در صورتی که کمتر از هزینه ی خرید کالا باشد پس از رسیدن کالا دریافت خواهد شد.

همچنین شما با محاسبه گر موجود در سایت می توانید قیمت تقریبی خرید و حمل کالا مورد نظرتان محاسبه کنید.

سایر مطالب مرتبط :

نحوه خرید از ebay در ایران