قوانین و مقررات

به بخش قوانین و مقررات وبسایت «زاکولا» خوش آمدید. در ادامه قوانین و مقررات استفاده از وبسایت زاکولا آورده شده که ارسال سفارش مستلزم پذیرش تمام موارد مندرج در قوانین و مقررات در قالب قرار داد ارائه شده است. توجه داشته باشید که قوانین و مقررات در طی زمان امکان تغییر دارند که بررسی این تغییرات بر عهده کاربران سایت است. تمامی خدمات ارائه شده در وب سایت زاکولا منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران و قانون تجارت الکترونیک است.

سن کاربرانی که قصد استفاده از خدمات سایت زاکولا را دارند بایستی بیشتر از 18 سال باشد. افراد زیر 18 سال باید تحت نظر والدین و یا قیم قانونی خود از خدمات سایت استفاده کنند. در مواردی که خدمات نیاز به ثبت نام کاربر دارد ارائه اطلاعات دقیق و معتبر بر عهده کاربر است و در صورت تغییر موارد مهم از جمله آدرس ارسال و یا شماره های تماس کاربر بایستی تغییرات را به سایت زاکولا ارائه نماید.

قرارداد

خدمات یک هدر وبسایت Zakoola.com در دسترس شما میباشد توسط گروه تجاری ارزان سفر ارائه میگردد.  شرایط و قوانین ذکر شده در این بخش ، شامل همه زیر مجموعه‌های وب‌ سایت زاکولا می‌شود و در خصوص سایر زیر مجموعه های گروه تجاری ارزان سفر مصداق پیدا نمیکند و طبیعتا قوانین و مقررات هر یک از زیر مجموعه ها در قسمت مربوطه سایت مورد نظر بیان شده است. شما با استفاده از این وب سایت در گام اول ، کلیه قوانین ذیل را خواهید پذیرفت.

ماده 1- طرفین قرارداد

این قرار داد فیمابین گروه تجاری زاکولا به نشانی: تهران- میدان انقلاب-ابتدای خیابان کارگرشمالی-بن بست رستم- پلاک 11- طبقه اول از یک طرف و کاربران اینترنتی اعم از خریداران و فروشندگان از طرف دیگر منعقد می‏گردد. گروه تجاری زاکولا از این پس دراین توافقنامه زاکولا/سایت و یا گروه زاکولا نامیده میشود.

ماده 2- موضوع قرارداد

موضوع این قرارداد ارائه راهکارهایی برای کاربر جهت خرید یا پیش خرید کالا از سایتهای خارجی مورد تایید طرفین در هر جای دنیا و تحویل در هر جای ایران است. ارائه لینک محصول در این روند بر عهده کاربر است و پس از تأیید توسط تیم کارشناسی قیمت زاکولا، پیش فاکتور برای مشتری صادر می شود.

لازم به ذکر است که پس از تأیید لینک و کالای مد نظر توسط تیم کارشناسی قیمت (استعلام) زاکولا کاربر مبلغ مورد توافق را پرداخت خواهد کرد تا خرید کالا انجام شود. چنانچه تیم پرداخت زاکولا در مرحله پرداخت تشخیص دهند که کالای مد نظر به لحاظ قوانین و مقررات دارای مشکل است از خرید کالا صرف نظر کرده و مبلغ پرداختی را به کاربر عودت خواهند داد.

زاکولا تنها مسئولیت خرید و حمل کالای مد نظر را بر عهده دارد و تایید یا رد کالا به لحاظ فنی، ارزیابی نو یا کارکرده بودن کالا، اعتبار فروشنده و سایت در حوزه خدمات زاکولا قرار ندارد و هیچ گونه مسئولیتی در این زمینه ها متوجه زاکولا نیست.

ماده 3- مدت اعتبار قرارداد

مدت زمان اعتبار این قرارداد پس از صدور پیش فاکتور شروع می شود و در صورت پرداخت توسط کاربر تا تحویل کالا ادامه خواهد داشت مگر اینکه به یکی از دلایل قرارداد فسخ شود. دلایل فسخ از قرار زیرند:

-    لغو سفارش توسط فروشنده

-    عدم امکان خروج کالا از کشور فروشنده

در صورتی که به هر دلیلی قرارداد فسخ شود پس از کسورات، وجه پرداختی کاربر عودت داده خواهد شد.

ماده 4- شروط قرارداد

بند 1- شرایط عضویت کاربر

اشخاص حقیقی با داشتن 18 سال و بیشتر میتوانند در سایت زاکولا به عنوان کاربر ثبت نام نمایند و از خدمات ارائه شده توسط آن استفاده کنند. همچنین اشخاص حقوقی اعم از شرکتها و موسسات ثبت شده در مراجع ذی صلاح جمهوری اسلامی ایران میتوانند جهت دریافت خدمات در سایت زاکولا به عنوان کاربر ثبت نام نمایند.

اشخاص حقیقی با سن کمتر از 18 سال جهت استفاده از خدمات سایت بایستی تحت نظارت اولیا و یا کفیل خود اقدام به ثبت نام در سایت نمایند. تأیید سن افراد بر عهده خود آنها می باشد و با پذیرش قوانین و مقررات سایت کاربر این بند از قرارداد را پذیرفته است.

بند 2- نام کاربری و رمز عبور

عضویت در زاکولا رایگان است. جهت دریافت خدمات از سایت، کاربر نیازمند ثبت نام در سایت است. حین ثبت نام از کاربر اطلاعاتی از جمله نام و نام خانوادگی، شماره تماس، آدرس ایمیل و ... دریافت می شود که بایستی این اطلاعات واقعی باشند زیرا جهت تماسهای بعدی مورد استفاده قرار میگیرند. همچنین کاربر می بایستی برای استفاده از خدمات یک نام کاربری و رمز عبور برای خود تعریف کند که حفظ و نگهداری آن بر عهده کاربر است.

جهت دریافت بعضی خدمات نیاز به تأیید هویت کاربر است که زاکولا این موارد را در زمان های مقتضی با درخواست جهت ارائه مدارک انجام خواهد داد.

بند 3- اطلاعات لازم جهت ثبت نام

جهت ثبت نام در سایت نیاز به ارائه اطلاعاتی از قبیل نام و نام خانوادگی، شماره تماس و آدرس ایمیل است که این موارد جهت تماس با کاربر مورد استفاده قرار میگیرند. همچنین جهت ارسال کالا نیاز به ثبت نشانی محل سکونت است. موارد دیگری از جمله شماره ملی، تصویر رو و پشت کارت ملی نیز جهت تایید هویت در سایت نیاز است. توجه داشته باشید که ثبت دقیق موارد درخواستی بر عهده کاربر است و در صورتی که کاربر هر یک از موارد را اشتباه وارد کند عواقب آن متوجه ایشان خواهد بود.

در مواردی نیاز است که زاکولا با کاربر تراکنش مالی (از جمله عودت وجه) داشته باشد که برای این موارد ثبت شماره حساب، شماره شبا و شماره کارت در سایت مورد نیاز است که در وارد کردن آن نهایت دقت بایستی صورت گیرد. ثبت صحیح اطلاعات بانکی بر عهده کاربر است.

لازم به ذکر است که حفظ اطلاعات کاربر بر عهده زاکولاست و این اطلاعات تنها توسط زاکولا و مجموعه مرتبط با زاکولا مورد استفاده قرار خواهد گرفت. در مواردی که قانون ارائه اطلاعات و مدارک ارائه شده را به مراجع ذی صلاح مجاز شمرده باشد زاکولا با دریافت اجازه نامه از مراجع قانونی این کار را انجام خواهد داد.

بند 4- لغو عضویت

در صورتی که کاربری قصد داشته باشد عضویت خود در سایت زاکولا را حذف کند ابتدا بایستی آن درخواست را از قسمت تماس با ما برای بخش مدیریت سایت ارسال نماید. پس از دریافت درخواست وضعیت عضویت کاربر به حالت تعلیق در می آیند تا وضعیت سفارشات و مبالغ پرداختی ایشان معلوم شود. پس از بررسی و تعیین تکلیف دیون طرفین نسبت به هم عضویت کاربر لغو خواهد شد، اما تمامی اطلاعات از جمله تراکنش های انجام شده نزد زاکولا نگهداری خواهد شد.

در مواردی که کاربری اقدام به تقلب، کلاهبرداری و یا ثبت سفارشی غیر مجاز کند زاکولا مجاز است به صورت یک طرفه عضویت کاربر را لغو نماید و در صدد تعیین تکلیف سفارشات انجام شده بر آیند.

بند 5- انتشار نظرات و پیشنهادات

چنانچه کاربر اقدام به ثبت نقد، نظر و یا پیشنهادی کند با انتشار آن مورد با نام خود موافقت کرده است و زاکولا در صورت تایید میتواند آن را در سایت منتشر کند.

بند 6- فعالیت و کالاهای غیر مجاز

کالاهای درخواستی کاربران بایستی با قوانین پستی، گمرک بین المللی و جمهوری اسلامی ایران مطابقت داشته باشد و مسئولیت موارد غیر مجاز و ممنوعه بر عهده کاربر است. در صورتی که کالایی غیر مجاز توسط کاربر درخواست شود، زاکولا مجاز است در هر مرحله ای فرایند خرید را متوقف کند و جبران خسارت وارده بر زاکولا در اثر این گونه موارد بر عهده کاربر خواهد بود و کاربر امکان شکایت در این موارد را نخواهد داشت.

بند 7- ثبت سفارش و اعلام قیمت

زاکولا حق دارد سفارشاتی که مجاز نمیداند را مورد پردازش قرار ندهد و حق لغو سفارش در هر زمانی به دلایل مختلف برای زاکولا محفوظ است.

کاربر بایستی تمامی مواردی که در تعیین قیمت کالا تاثیر گذار هستند را به دقت در توضیحات مربوط به درخواست کالا تعیین کند. این موارد شامل رنگ، سایز، مدل، تاریخ، تعداد، نوع بسته بندی و سایر ویژگی های مختص هر کالاست. در صورتی که در تعیین این موارد کاربر خطایی داشته باشد زاکولا لینکی که کاربر فرستاده را تعیین قیمت خواهد کرد و هیچ گونه تغییری در آن ایجاد نخواهد کرد. توجه داشته باشید که بعضی از سایتها با یک لینک در زمانهای مختلف کالایی متفاوت را نمایش میدهند و یا صفحه ای یافت نخواهد شد که تعیین این موارد بر عهده کاربر است و خطاهای رخ داده در این موارد متوجه زاکولا نخواهد بود.

تعیین روش ارسال کالا از مبدا خرید بر عهده کاربر است و در صورتی که کاربر پستهای ارزان قیمت و بی کیفیت را انتخاب کند امکان پیگیری وضعیت کالا در بسیاری موارد وجود نخواهد داشت. در این موارد امکان مفقود شدن کالا نیز وجود دارد که مسئولیت این موارد بر عهده زاکولا نیست و زاکولا تنها در صورت دریافت اطلاعات جدید میتواند به کاربر اطلاع دهد. بهتر است در این موارد کاربر با صرف هزینه بیشتر پست بهتری را برای ارسال کالا انتخاب کند.

بند 8- کارمزد خدمات زاکولا

کارمزد خدمات زاکولا در فاکتورهای ارائه شده به مشتریان مشخص شده است که شامل بخشی به عنوان کارمزد خرید کالا و بخشی به عنوان هزینه حمل کالا است و مشتریان میتوانند جهت تخمین سریع از محاسبگر قرار گرفته در صفحه نخست استفاده کنند و در صورت تمایل به داشتن پیش فاکتوری دقیق تر اقدام به ارسال استعلام نمایند.

در پیش فاکتورها مبلغ تخمینی کل سفارش، پیش پرداخت و مبلغ تخمینی هنگام تحویل سفارش مشخص شده است که جهت انجام سفارش پرداخت مبلغ پیش فاکتور ضروری است و تا زمانی که این مبلغ به طور کامل پرداخت نشود سفارش در روند انجام قرار نخواهد گرفت.

مبلغ تخمینی هنگام تحویل سفارش به این منظور تخمینی است که امکان دارد با اختلاف وزن اقلام پیش فاکتور این مبلغ تغییر کند و کاربر نسبت به این تغییرات اجازه اعتراض نخواهد داشت.

مبنای محاسبه وزن کالاها، بر اساس عرف بین المللی، عامل بزرگتر بین وزن واقعی آنها بر روی ترازو و وزن حجمی ((طول*عرض*ارتفاع)/5) کالاهاست و مقدار بزرگتر بین این دو مورد، جهت صدور فاکتور نهایی استفاده می شود. همچنین قابل ذکر است بابت کالاهایی که از اندازه طبیعی خارج هستند (over size) و امکان قرار دادن در کارتن های حمل بار برای آنها وجود ندارد و به صورت مجزا حمل می شوند، هزینه حمل دو برابر هزینه معمول محاسبه می گردد.

* تبصره: هزینه حمل دو برابری تنها برای کالاهایی که وزن جرمی و حجمی آنها کمتر از 20 کیلوگرم باشد در نظر گرفته می شود.

بند 9- هزینه های گمرک و ترخیص کالا

زاکولا سعی بر آن دارد تا هزینه گمرک، ترخیص کالا و تشریفات مربوطه را از مبلغ دریافتی جهت حمل کالا پرداخت نماید. اما در صورتی که هزینه گمرک کالاها در محموله ای افزایش یابد زاکولا مجاز است با اعمال آن بر روی فاکتور این مبلغ را دریافت نماید و با توجه به این نکته که در هر مرتبه ورود کالا توسط گروه زاکولا تعداد زیادی کالا در بارنامه وجود دارد، در صورتی که گمرک تنها برای یکی از کالاها اعمال شود هزینه گمرک تنها بر روی آن کالا از محموله اعمال شده و از کاربر مربوط به آن مورد دریافت خواهد شد.

در حمل کالاها، بسته بندی اولیه فروشنده جهت کاهش هزینه های سفارش از حمل حذف خواهد شد. در صورتی که کاربر درخواست کند میتوان این بسته بندی های اولیه را نیز برای کالا حمل نمود اما این کار باعث افزایش هزینه سفارش خواهد شد و میزان دقیق افزایش هزینه زمان تحویل کالا مشخص خواهد شد و تحویل کالا تنها پس از تسویه کامل فاکتور صورت خواهد گرفت.

زاکولا سعی بر آن دارد تا تمامی کالاها را به صورت پلمپ و باز نشده تحویل دهد اما این موضوع با توجه به احتمال باز شدن کالاها در مبادی گمرکی قابل تضمین نیست.

زاکولا مجاز است هر یک از بسته ها را در هر زمانی باز کند و میتواند جهت تهیه بانک اطلاعاتی خود از کالاها عکس بگیرد.

بند 10- بازگرداندن کالا

بازگرداندن کالاها در بسیاری موارد هزینه بسیار بالایی دارد و مقرون به صرفه نیست پس بهتر است کاربر در انتخاب و ارسال لینک دقت لازم را داشته باشد.

چنانچه کالای از طرف فروشنده به اشتباه ارسال شود، مسئولیت این اشتباه متوجه زاکولا نخواهد بود اما زاکولا تمامی تلاش،تجربه و امکانات خود را جهت احقاق حق کاربربه کار خواهد گرفت تا کل یا بخشی از خسارت وارده به کاربر را از فروشنده دریافت و به کاربر تحویل دهد.

بند 11- زمان تحویل کالا

مدت زمان تحویل کالا 4 هفته کاری پس از تحویل به دفتر زاکولا در خارج از کشور می باشد. در این 4 هفته کاری روزهای جمعه و تعطیلات رسمی داخلی و خارجی در نظر گرفته نشده است. زاکولا سعی بر آن دارد تا کالاهای خریداری شده را در اولین زمان ممکن به کاربران تحویل دهد. اولین زمان تخمینی تحویل کالا در زمان ارائه پیش فاکتور مشخص می شود اما زمان دقیق تر پس از خرید کالا مشخص می شود که کاربر میتواند آن را در حساب کاربری خود مشاهده کند. 

در مواردی که به دلایل خارج از اختیار زاکولا مانند تاخیر در ترخیص کالا و یا شرایط جوی خارج از کنترل در تحویل کالا تاخیری ایجاد شود کاربر حق هیچ گونه اعتراض و یا شکایتی نخواهد داشت.

در مواقعی پیش می آید که مشتری بعد از خرید کالا، زمانی که کالا توسط زاکولا از فروشنده خریداری شده است، درخواست انصراف از خرید خود را اعلام میکنید. به صورت پیش فرض امکان لغو سفارش، برای سفارش هایی که توسط زاکولا خریداری شده است وجود ندارد، اما در صورت امکان، چنانچه کالا از سوی فروشنده ارسال نشده باشد، درخواست لغو سفارش برای فروشنده ارسال می گردد. چنانچه فروشنده درخواست لغو سفارش را رد کند، این امکان از سوی زاکولا نیز منتفی است؛ اما چنانچه فروشنده امکان لغو را فراهم کند، به مشتری اعلام می شود که امکان لغو سفارش وجود دارد که در صورت تایید مشتری، سفارش لغو می گردد و وجه پرداختی مشتری با کسر نیمی از کارمزد پرداختی توسط مشتری، عودت داده می شود.

بند 12- مزایده

در مواردی که فروش کالای مد نظر کاربر به صورت مزایده ای باشد، کاربر موظف است سقف قیمت پیشنهادی خود را برای زاکولا ارسال نماید و زاکولا با توجه به این قیمت در مزایده شرکت خواهد کرد. در صورت برنده شدن در مزایده کالا خریداری و جهت تحویل به مشتری حمل خواهد شد. در صورتی که قیمت پیشنهادی کاربر پایین تر از قیمت برنده شدن نهایی در مزایده باشد و زاکولا به این علت موفق به خرید کالا نشود، کارمزد شرکت در مزایده (30000 تومان) از وجه پرداختی کاربر کسر شده و مابقی طی 24 ساعت از زمان اتمام مزایده به حساب کاربر عودت داده خواهد شد.

چنانچه قبل از اتمام مزایده قیمت کالای مد نظر از قیمت پیشنهادی کاربر بیشتر شد، جهت هر مرتبه افزایش سقف مزایده کارمزد شرکت در مزایده دریافت می شود.

در صورتی که پس از برنده شدن در مزایده کاربر از خرید خود منصرف شود هیچ گونه وجهی به کاربر عودت داده نمی شود.

در مواردی که پس از برنده شدن در مزایده و یا خرید کالا به صورت مستقیم فروشنده کالا به هر دلیلی کالا یا سفارش انجام شده را ارسال نکند، زاکولا سعی خواهد کرد وجه پرداخت شده را باز پس گیرد و عودت وجه کاربر پس از وصول وجه با کسر کارمزد خدمات زاکولا انجام خواهد شد.

ماده 5-  حل اختلافات

زاکولا تمام تلاش خود را میکند تا از بروز هر گونه مشکلی پیشگیری کند اما در صورت بروز هر گونه مشکلی سعی بر آن خواهد بود تا مشکلات با روشی منصفانه و کم هزینه بین کاربر و زاکولا حل شود و نیازی به مراجه به مراجع قانونی جهت حل مشکل نباشد. لذا خواسته زاکولا از کاربران این است که در صورت بروز هر گونه مشکلی ابتدا مشکل را به زاکولا اطلاع دهند تا طرفین در جهت رفع مشکل به وجود آمده تلاش کنند.

در صورتی که پس از تمام موارد فوق مشکلات به قوت خود باقی بمانند هیئتی متشکل از نماینده زاکولا، خریدار و یک نماینده مورد رضایت طرفین تشکیل خواهد شد تا با همفکری این هیئت مشکل حل شود و در صورتی که مشکل همچنان باقی بماند مشکل از طریق مراجع ذی صلاح قابل پیگیری خواهد بود و رای نهایی مرجع مورد نظر مورد رضایت طرفین خواهد بود و طرفین ملزم به اجرای آن خواهند شد.

در زمان بروز اختلاف، در صورت توافق طرفین، دو طرف به انجام تعهدات اوليه خود بر اساس قرارداد تا حل مناقشه ادامه ميدهند، در غیر این صورت، تا زمان حل و فصل کامل موضوع اختلاف، تعهدات طرفین متوقف خواهد شد.

ماده 6- اقدامات و اختیارات زاکولا

زاکولا مجاز است در هر زمان و به تشخیص خود ارائه خدمات به کاربران را محدود، قطع و یا لغو نماید. همچنین اگر کاربری در فعالیت های ممنوعه دخالت داشته باشد زاکولا مجاز است برای جلوگیری از وارد آمدن ضرر و زیان به سایر کاربران، سایر افراد جامعه و زاکولا از اختیارات خود که به شرح زیر میباشند استفاده کند:

توقف تراکنش‌ها،ایجاد محدودیت دسترسی کاربر به سایت، تعلیق یا لغو عضویت، اصلاح اطلاعات ارسالی، اطلاع رسانی به سایر کاربران و مشتریان در زمینه نقض قوانین، اطلاع رسانی به بانک، معرفی کاربر خاطی به سایر کاربران و توضیح در مورد فعالیت انجام شده، جلوگیری از استفاده های آتی از سایت و خدمات آن و قطع خدمات. در صورت مشاهده فعالیت مشکوکی از طرف کاربران خاطی سایت مجاز است به این توافق نامه خاتمه داده و از اختیارات خود در جهت حفظ منافع سایر کاربران و زاکولا استفاده نماید.

ماده 7- قوانین حاکم

تمامی قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران بر این قرار داد حاکم بوده و برای طرفین لازم الاجرا می باشند.

ماده 8- موارد خارج از مسئولیت زاکولا

بند 1-شرط عدم مسئولیت

در موارد وقوع خسارات اتفاقی و غیر قابل پیش بینی هیچ گونه مسئولیتی متوجه زاکولا نخواهد بود. زاکولا تنها در مواردی که مستقیما عامل به وجود آمدن خسارت می باشد مسئول است. در صورتی که اثبات شود اقدامات کاربر باعث به وجود آمدن خسارت بوده است زاکولا مکلف به پرداخت هیچ گونه خسارتی نیست. با توجه به حمل بین المللی کالا امکان به وجود آمدن خسارت در بسته بندی خارجی و ظاهری کالا محتمل است و در مواردی که این گونه خسارات ظاهری باعث صدمه به کالا نشود مسئولیتی برای جبران خسارت متوجه زاکولا نخواهد بود. همچنین در خصوص کالاهایی که به صورت کارکرده و دست دوم توسط مشتری سفارش داده می شود، هیچ گونه مسئولیتی در خصوص سالم یا ناسالم بودن کالا و به طور کلی هر اشکالی که در کالا وجود داشته باشد بر عهده زاکولا نمی باشد و مشتری با آگاهی از این موضوع اقدام به خرید کالای کارکرده می نماید.

بند 2- مطالب سایت

مطالب منتشر شده در سایت زاکولا بعضا توسط نویسندگان خارج از سایت نوشته می شوند و سایت زاکولا مسئولیتی در مورد موارد گمراه کننده و نادرست موجود در این مطالب ندارد. در صورت مشاهده هر گونه موارد این چنینی کاربر موظف است صحت آن را از سایت جویا شود و سایت بلافاصله پس از اطلاع از چنین مواردی آنها را ویرایش یا حذف خواهد کرد.

بند 3- خسارات احتمالی

زاکولا تنها در مواردی که خسارات وارده در اثر قصورات سایت باشد پاسخگو خواهد بود. در مواردی اعم از ارسال کالای اشتباه توسط فروشنده، ارسال کالای آسیب دیده و معیوب از طرف فروشنده، آسیب به بسته بندی ظاهری سفارش در مسیر و موارد این چنینی که در قرار داد آورده شده است مسئولیتی متوجه زاکولا نیست و خسارتی از طرف سایت پرداخت نخواهد شد.

بند 4- کسورات

در صورتی که در روند ارسال کالا به ایران و تحویل به مشتری هزینه های پیش بینی نشده ای از قبیل مالیات، عوارض و گمرکی بیش از حد متعارف زاکولا دریافت شود، کاربر موظف به پرداخت آن است و تحویل سفارش منوط به پرداخت هزینه های این چنینی است.

بند 5- عدم تضمین

خدمات زاکولا تنها در حدود شرایط قرارداد و توافق نامه حاضر ارائه می شود و هیچ تضمین یا شرط اضافی برای انجام سفارش متوجه زاکولا نیست.

ماده 9- اصلاح توافق نامه

با توجه به شرایط و قوانین امکان بازنگری یا اصلاح مواد و بندهای این قرارداد به صورت کلی و جزئی وجود دارد و نسخه موجود بر روی سایت جهت ارائه خدمات ملاک است و کاربر موظف به مطالعه و پیگیری این تغییرات است.

ماده 10- شرایط فورس ماژور

عمل به مفاد این قرارداد در شرایط اختلال در سیستم اینترنت، اختلال در سیستم مخابراتی و غیره، همچنین شرایط فورس ماژور شامل سیل، زلزله، صاعقه، آتش سوزی و غیره مستثنی خواهد بود.

این قرارداد در 10 ماده تنظیم و ارائه شده است که کاربر با مطالعه و تایید آنها اقدام به ثبت سفارش می نماید و عمل به شرایط و قوانین آن برای وی لازم الاجرا است.