راهنمای خرید دوربین و لنز از eBay

اگر شنیده اید که معاملات فوق العاده ای برای تجهیزات دوربین در eBay وجود دارد، درست شنیده اید؛ در حقیقت، به طور خاص می توانید صد ها یا حتی هزاران با خرید مدل های استفاده شده صرفه جویی کنید. اما بعضی از مشکلات ممکن است پیش بیاید که برای اجتناب از اشتباه و تقلب باید اطمینان حاصل شود که بهترین معامله ممکن را با حداقل ریسک انجام دهید. 
دوربین ها اشیایی هستند که الهام بخش خلاقیت و شور و هیجان در تقریبا همه هستند. به طوری که مردم مایل به صرف مقدار زیادی از درآمد خود را بر روی یک دوربین هستند و یا خرید یک را در برنامه هایشان قرار داده اند.
متاسفانه اغلب مردم مجبور به صرف مقدار زیادی از درآمد خود هستند تا بتوانند یک محصول خوب را خریداری کنند؛ چرا که با استفاده از تکنولوژی پیشرفته دیجیتال و لنزهای با دقت بالا، دوربین ها نسبتا گران هستند.
در اینجا چیزهایی است که شما باید بدانید تا بتوانید دوربین، لنز و سایر ابزارهای عکاسی دیجیتال تک لنز DSLR))حرفه ای را در eBay خریداری کنید.

توضیحات را با دقت مطالعه کنید.
اطمینان حاصل کنید که یک دوربین که ادعا می کند یک SLR یا یک DSLR است، به لنزهای ساخته شده توسط Olympus، Canon، Nikon، Sigma، Tokina یا Tamron متصل می شود. امروزه مارک های اصلی این لنزها هستند و مجموعه ای از لنزهای استاندارد برای سوار شدن روی دوربین هستند.
بعضی از دوربین ها در eBay  (اغلب ارزان قیمت ها) ادعا می شود SLR ها یا DSLR ها هستند. با این حال، آنها لنز قابل جدا شدن ندارند و یا با لنزهای "extension" یا "adapter" کار نمی کنند.
آنها کیفیت تصویر پایین تر را تولید می کنند و می توانند هنگامی که موقع انتخاب لنز می شود شما را اذیت کنند.

اجتناب از خرید دوربین های عتیقه و ادعاهای مربوط به خرده فروشی اصلی.
از آنجایی که اولین دوربین های دیجیتال معروف در حال حاضر تجهیزات عجیب و غریب برای حرفه ای های نخبه بود، دوربین های بسیار قدیمی قدیمی از کداک، نیکون و مینولتا وجود دارد که قیمت های اصلی آنها تا ده ها هزار دلار اعلام می شده و در همه نوع فروشگاه لوازم جانبی "حرفه ای" قرار گرفته است.
نظرات آنها اغلب با این محصولات مانند این است که در دوربین فناوری نهایی هستند - و آنها یک دهه یا بیشتر پیش می آیند.

خرید یک نسل یا دو بازگشت برای بهترین معامله.
برای پیدا کردن بهترین معاملات در eBay در دسته بندی دوربینهای حرفه ای و پیشرفته، دوربین های یک نسل یا دو نسل قبل در محدوده 3-12 مگاپیکسلی از کانن، نیکون، الیمپوس، مینولتا، سونی، پاناسونیک، سامسونگ یا سیگما مانند Canon D30، D60 یا 10D، Fuji S1 یا S2، Olympus E-1، E-300، E-500 یا سایر مدل های تولید کننده از همان دوران، تصاویر خوب را تولید خواهند کرد و با تمام لنزهای موجود سازگار هستند. 

براساس لنزهایی که دارید یا میخواهید انتخاب کنید.
به جای این که اول دوربین انتخاب کنید و سپس لنزهایی برای مطابقت خریداری کنید، اطمینان حاصل کنید که براساس لنزهایی که می خواهید یا مایل به استفاده از آنها هستید، انتخاب کنید، سپس یک بدنه را با آن سازگار کنید، زیرا لنزهای حرفه ای عموما گران تر هستند.

دوربین مصرفی را در نظر بگیرید.
اگر آخرین نکته باعث اشتباه شود یا هنوز نمیدانید لنزهای مورد نیاز برای عکسبرداری کدام است، ممکن است یک دوربین SLR یا DSLR مناسب نباشد. دوربین (لنز ثابت) با مقدار "زوم" که نیازهای شما را برآورده می کند را در نظر بگیرید.
بدون دانش و واژگان عکاسی حرفه ای یا جدی آماتور، ممکن است متوجه شوید که یک SLR یا DSLR هر دو برای استفاده و تولید تصاویر گیج کننده است.

برای عملگر یا تعداد شاتر سوال کنید.
از آنجا که اکثر دوربین های SLR و DSLR دارای یک شاتر مکانیک واقعی هستند درست مانند دوربین های فیلم، حتما تعداد شمار "اعمال" را از توضیحات مورد یا فروشنده به دست آورید. کمتر از 10،000 یک خرید خوب است. بالای این عدد، شما به قلمرو خاکستری می روید.

بررسی بازخورد فروشنده.
بازخورد فروشنده و رتبه بندی دقیق فروشنده را بررسی کنید و مطمئن شوید که می دانید این ه چه معنی است. از لیست با پرچم قرمز آشکار اجتناب کنید. اطلاعات دقیق مورد را به دقت بخوانید و هر گونه اطلاعات شرایط ارائه شده را یادداشت کنید. شرایط و ضوابط دوگانه را بررسی کنید و هرگز دریغ نکنید که با فروشنده احتمالی خود تماس بگیرید و اطلاعات بیشتری را بخواهید یا تصویر نمونه را امتحان کنید.

کارت های حافظه را در eBay خریداری نکنید.
به عنوان یک قاعده کلی، کارت های حافظه در eBay را خریداری نکنید. بسیاری از آنها علامت گذاری شده اند، معیوب یا جعلی هستند و کارت های حافظه در روزهای اخیر در فروشگاه های محلی گران نیستند. از خرید کارت حافظه در eBay اجتناب کنید مگر اینکه شما متخصص در این زمینه هستید.

شارژرها را در نظر بگیرید.
برای هر دوربین که از یک نوع باتری استاندارد مانند AA استفاده می کند، یک مجموعه ارزان قیمت از باتری های NiMH قابل شارژ را در نظر بگیرید. اینها را می توان در eBay نیز خریداری کرد (همراه با شارژرها) و موجب صرفه جویی در وقت و هزینه های زیادی خواهد شد.
 

برچسب ها : راهنمای خرید دوربین و لنز از eBay,خرید از eBay,خرید از خارج