راهنمایی هایی در مورد خرید از eBay

خود را محدود به فهرست برندگان بالقوه  کنید. 
از ابزار مشاهده ویژگی های حراج در eBay استفاده کنید. و چند (معمولا بین پنج تا ده) مزایده از فروشندگان مختلف که ممکن است برای شما مناسب باشند را انتخاب کنید، به طوری که شما دارای تعدادی گزینه قابل کنترل برای تصمیم گیری باشید. فقط کسانی که واقعا مواردی دارند که شما به دنبال آن هستید، سازنده درست دارند، شرایط مناسب دارند، شرایط حراجی و جزئیات و محدوده قیمت مناسب دارند را تماشا کنید.
البته، جستجوی و پیدا کردن آیتم های بالقوه برای پیشنهاد، تنها نیمی از نبرد است. به همان اندازه اهمیت دارد که شما در مورد اقلامی که انتخاب می کنید و فروشندگانی که انتخاب می کنید برای خرید(ها) دقت می کنید. پس از پیدا کردن موارد ا موارد مورد علاقه خود، راهنمای خرید را مطالعه کنید. 
هنگامی که شما لیستی از پنج تا ده مورد را که با نیاز و محدوده قیمت شما همخوانی دارد پیدا کردید، باید بفهمید پیشنهاد خود را چه مقدار قرار دهید. در اغلب موارد، این موضوع به تعادل نیاز شما برای به دست آوردن بهترین قیمت در برابر نیاز شما برای خرید از فروشنده معتبر بستگی دارد. در اینجا چگونگی انتخاب است.

ابتدا محصول با کمترین قیمت را انتخاب نکنید. 
این یک اشتباه رایج از مبتدیان eBay و یکی از بزرگترین اشتباهاتی است که می توانید انجام دهید. هر یک از جزئیات موارد را با دقت بخوانید تا بتوانید اطلاعات را از آنها استخراج کنید. فروشنده هایی که شرایط مورد را دقیقا توصیف می کنند ("جدید در جعبه" یا "استفاده شده اما کاربردی با تعدادی خراش") بهتر از فروشندگانی هستند که در مورد وضعیت کالا هیچ چیزی نمی گویند.

بازخورد فروشنده را بررسی کنید.
 بررسی بازخورد هر یک از فروشندگان مورد نظر، شاید مهمترین گام در تصمیم گیری در مورد حراج برای پیشنهاد یا خرید مورد باشد. به عنوان یک قاعده کلی، هرگز از هر فروشنده الکترونیک که بازخوردی بالاتر از 97 درصد نداشته باشید، خریداری نکنید و برای احتیاط از فروشندگانی با بازخورد بیش از 99 درصد خرید کنید. نظرات از طرف سایر خریداران را بخوانید و به شکایت هایی که مربوط به شیوه های حمل و نقل، کیفیت اقلام یا هر چیز دیگری است که پرچم قرمز را به اهتزاز در می آورد، دقت کنید. بعضی محصولات مصرفی محصولات با ارزشی هستند؛ در پرداخت و انتخاب فروشنده خود بسیار دقت کنید، زیرا هر گونه خطایی ممکن است ضرر مالی هنگفتی به همراه داشته باشد.

در مزایده با نشانه های هشدار دهنده ی آشکار شرکت نکنید. 
هر فهرستی را به دقت بررسی کنید تا هر چیزی که نشان می دهد ممکن است در فهرست یا فروشنده چیزی اشتباه باشد یا نشان می دهد که لیست مورد سوال ممکن است جعلی باشد، پیدا کنید. 

در مورد حمل و نقل و روش پرداخت دقیق باشید. 
از فروشندگان که پی پال را قبول نمی کنند یا روش دیگری را که با کارت اعتباری پرداخت می شود را به شما معرفی می کنند، اجتناب کنید. زیرا کارت های اعتباری توسط صادرکننده کارت محافظت می شود. اطمینان حاصل کنید که فروشنده شما مایل به بسته بندی کالا به خوبی و ارائه یک روش تحویل و ردیابی است که شما به راحتی می توانید با آن کار کنید.

اگر پس از پیروی از تمام این راهنمایی ها با خرید خود مشکل دارید، منتظر نمانید تا مشکل حل شود.
 در صورت بروز مشکل در محصول به شریک تجاری خود، eBay، صادرکننده کارت اعتباری و فروشنده مورد نظر، اطلاع دهید. eBay، صادرکنندگان کارت اعتباری و حمل و نقل همه محدودیت هایی را برای مدت زمانی که شما باید هر شکایتی را که ممکن است داشته باشند، اعمال می کنند، بنابراین توانایی شما در مورد پیگری هرگونه مشکلی به دنبال یک دوره کوتاه مدت پس از خرید کالا است.
 

برچسب ها : راهنمایی هایی در مورد خرید از eBay ,خرید از eBay,خرید از خارج