پیشی گرفتن آمازون از والمارت

خبرهایی مبنی بر اینکه آمازون ارزش بیشتری نسبت به Walmart دارد، ذهن بسیاری از تحلیلگران را به خود مشغول کرده است. زیرا Walmart همیشه به عنوان رهبر بی چون و چرای خرده فروشی ها شناخته شده است.

Walmart چقدر بزرگ است؟ 
همه می دانند Walmart بزرگ است. واقعا بزرگ است. اما در اینجا برخی از حقایق عنوان شده است که نشان می دهد دقیقا چقدر بزرگ است:
تعداد افرادی که در Walmart کار می کنند، به طور طبیعی کمتر از تعداد افرادی است که در Walmart خرید می کنند. اما تعداد کارمندان خود Walmart بیش از جمعیت برخی از ایالات های آمریکا و یا برخی از کشورها در سراسر جهان است.حدود 0.5%  از جمعیت ایالات متحده در استخدام Walmart می باشند. 
فاصله ای که توسط وسایل نقلیه تدارکات Walmart در یک سال تحت پوشش قرار می گیرد ده ها هزار برابر بیشتر از دور زمین است.
زمین اشغال شده توسط تمام فروشگاه های Walmart با هم بیش از مساحت چندین شهر است.
و لیست می تواند ادامه یابد. این چیزی است که موضوع این مقاله را جالب می کند. چگونه چنین چیزی می تواند در رتبه دوم قرار بگیرد؟ برنده اول باید چقدر بزرگ باشد؟

مقایسه آمازون و Walmart در برخی از مقادیر
در سال 2014 آمازون درآمد 89 میلیارد دلاری داشت، در حالی که درآمد Walmart 485 میلیارد دلار بود.
آمازون در طول دو دهه گذشته نیمی از سالها تلفات زیادی را متحمل شده است. حتي وقتي که آن سود را گزارش داده است، حاشیه سود یک عدد کوچک تک رقمی است. Walmart همچنین دارای سود یک رقمی کوچک در همان دوره بوده، اما در هر یک از این 20 سال، سودآوری پایدار و تقریبا قابل پیش بینی را نشان داده است. این باعث می شود کیفیت درآمد Walmart بسیار بالاتر از آمازون باشد.
مجموع درآمد هایی که آمازون طی 20 سال گذشته از آن کسب کرده است، کمتر از درآمد است که Walmart در سال گذشته به تنهایی به دست آورده است.
اما، ارزش ارزیابی شده آمازون بیشتر از ارزش ارزیابی شده Walmart است. 

چگونه آمازون ارزش بیشتری از Walmart دارد؟
آنچه که واقعا در اینجا مهم است، تغییر در تنظیمات مصرف کننده و همچنین اعتقادات سرمایه گذار است. از یک طرف، Walmart نیاز به حفظ سود ناخالص 25٪ برای رسیدن به یک حاشیه خالص مثبت دارد. در حالی که آمازون ممکن است کالاهای مشابه Walmart را به فروش برساند، درآمد ناخالص آن بالاتر است. یکی از دلایلی که سود ناخالص آن بالاتر است این است که آمازون نیز به عنوان یک بازار عمل می کند، در حالیکه هزینه فروش هر کالا برای آمازون صفر است زیرا هزینه ها بر عهده فروشنده است. 

تفاوت در هزینه غیر COGS 
بخش بزرگی از هزینه هر خرده فروش به COGS  (هزینه کالاهای فروخته شده) گره خورده است. این مبلغی است که خردهفروش برای خرید کالایی که به فروش می رساند، پرداخت می کند. اما COGS تنها هزینه نیست. هزینه های دیگر مانند اجاره، خدمات عمومی، حقوق و مانند آن نیز اضافه می شود. این "هزینه های دیگر" برای آمازون بسیار کمتر از Walmart است که هزینه های بسیاری دارد.

این برای صنایع تجارت الکترونیک چه معنایی دارد؟
ارزیابی آمازون یک شگفتی بزرگ برای صنعت تجارت الکترونیک است. حرفه ای های تجارت الکترونیک از مزایای بزرگ چشم انداز خرده فروشی های آنلاین شگفت زده شده اند. واضح است که تحلیلگران، مفسران، سرمایه گذاران و عموم مردم به یک تفوافق رسیده اند.
 

برچسب ها : پیشی گرفتن آمازون از والمارت,خرید از آمازون,خرید از والمارت,خرید از خارج,آمازون,والمارت