سیستم واقعیت مجازی در گوشی های هوشمند

ابزارهای واقعیت افزوده به طور گسترده برای مصرف کنندگان گوشی های هوشمند آندروید محبوب شده اند. 

گوگل در سال 2014 تکنولوژی واقعیت افزوده را برای تلفن های هوشمند اندرویدی به نام Tango معرفی کرد. با این حال، واقعیت افزوده تانگو تنها در چند گوشی هوشمند مبتنی بر مصرف کننده مانند Asus ZenFone AR، Lenovo Phab 2 Pro و Google Pixel 2 منتشر شد.

در حال حاضر گوگل به تازگی اعلام کرده است که پروژه تانگو را تعطیل می کند و درس هایی را که از آن به دست آورده است، به کیت توسعه نرم افزار ARCore (SDK) اضافه می کند. ARCore SDK به توسعه دهندگان ابزارهایی برای ایجاد ویژگی های واقعیت افزوده در برنامه های Android می دهد و باعث می شود AR بیشتر برای مصرف کنندگان گوشی هوشمند آندروید قابل دسترس باشد. ARCore واقعیت افزوده را بدون سخت افزار اضافی در اختیارتان قرار می دهد و از ماه ژوئن 2017 بیش از 45 درصد از مصرف کنندگان تلفن هوشمند ایالات متحده دارای دستگاهی هستند که سیستم عامل آندروید دارد.

جفری هاموند، معاون شرکت Forrester Research Inc. می گوید: "دستگاه های تانگو تخصصی بوده اند و تعداد اندکی از آنها در دسترس بوده است." در دسترس بودن ARCore در دستگاه های آندرویدی اصلی با استفاده از سخت افزار تخصصی کمتری خواهد بود. این بدان معنی است که بیشتر تلاش های انکشافی خود را در بر می گیرد. "

هاموند می گوید: در حالی که این به این معنی است که دستگاه های بیشتری می توانند واقعیت افزوده را پشتیبانی کنند، این بدان معنی نیست که مصرف کنندگان با واقعیت افزوده سریعا انس می گیرند.

هاموند می گوید: "ما استفاده تدریجی را مشاهده خواهیم کرد، اما استفاده در سال 2018 پایین خواهد ماند"، و افزود که فشار بعدی این است که آگاهی مصرف کنندگان را در مورد واقعیت تقویت شود و ترویج پیدا کند. چنین تبلیغات شامل آگهی های تبلیغاتی برای گوشی های هوشمند گوگل پیکسل 2 و آیفون اپل است که هر دو از AR پشتیبانی می کنند.

هاموند می گوید: «آگاهی در سال 2018 شروع می شود و پس از آن نمونه های اولیه و تجربیات بیشتر با تصویب بیشتر در سال 2019 و بعد از آن» همراه است.

برخی از خرده فروشان آنلاین، مانند Lowe's Cos. Inc.، و Wayfair Inc. ، شروع به توسعه محصولات واقعیت افزوده با Tango کردند تا آزمایش کنند و یاد بگیرند که چگونه مصرف کنندگان از این ویژگی استفاده کنند می، و قبل از شروع استفاده مصرف کننده، آن محصولات را تغییر دهید.

استیو کینین، یکی از بنیانگذاران و همیار رئیس Wayfair، می گوید: "ما امروز تجربه خوبی نخواهیم داشت اگر آزمایشات انجام ندهیم."

این خرده فروشان باید نرم افزار Tango خود را بر روی ARCore SDK تطبیق دهند اما هاموند می گوید که این روند مشخص نیست.

در ماه ژوئن سال 2017 شرکت اپل این کیت توسعه نرم افزار واقعیت افزوده را نام برد، که ARKit نامیده می شود، که شامل ابزارهایی برای توسعه دهندگان برای ساخت ویژگی های واقعیت افزوده در برنامه های iOS می باشد. اپل از ماه ژوئن 2017 44.9 درصد از سهم بازار دستگاه های هوشمند را به خود اختصاص داده است. این ویژگی های ARKit برای مصرف کنندگان دارای مدل آیفون 6S یا بعد از آن سیستم عامل iOS11 که اپل در ماه نوامبر عرضه می کند، سازگار است. طبق گفته اپل، از ماه دسامبر، 59 درصد از دستگاه های اپل در iOS 11 اجرا می شوند.  

 

برچسب ها : سیستم واقعیت مجازی در گوشی های هوشمند ,واقعیت مجازی,گوشی هوشمند,اسمارت فون