قانون های خرید از راه دور

با افزایش تعداد خرده فروشی آنلاین، حجم شگفت انگیزی از کالاهایی که می توان در وب خرید، وجود دارد. اما آیا شما حقوق خود را می دانید؟ مقررات فروش از راه دور از مشتریان هنگام خرید آنلاین، از یک کاتالوگ یا تلفن محافظت می کنند و شما می توانید بهتر تصمیم بگیرید.

1- بررسی کنید که آیا شما تحت حفاظت این قانون قرار دارید. مقررات فروش از راه دور (DSRs)  برای مشتریان و شرکت های تجاری در انگلستان و اروپا اعمال می شود. اگر چیزی را از طریق یک وب سایت، یک پست الکترونیکی یا از طریق تلفن بدون دیدن یا دست زدن به یک آیتم خریداری کنید، پس شما تحت حفاظت این قانون قرار میگیرید.

2- استثناها را بشناسید. مزایده ها، مانند آنهایی که ممکن است در eBay پیدا کنید، از DSR حذف می شوند، مگر اینکه فروشنده  از فرمت "Buy It Now"  استفاده می کند. علاوه بر این، DSR ها به اقلام سفارشی ساخته شده، شخصی سازی شده یا فاسد شدنی مانند گل ها اعمال نمی شود.

3- یک خریدار باهوش باشید. طبق قانون، فروشنده از راه دور باید اطلاعات زیر را نه تنها در سایت خود و یا در صفحه فروش خود، بلکه در یک رسانه پایدار مانند ایمیل یا بر روی کاغذ ارائه دهد. به دنبال یک آدرس کسب و کار، (نه صندوق پستی)، شماره تلفن و ایمیل باشید. علاوه بر این موارد چک کنید که محصولات دقیقا شرح داده شده باشند و قیمت ها شامل مالیات نیز باشند. جزئیات پرداخت های پذیرفته شده و سیاست های بازگشت نیز باید روشن شود. هر فروشنده ای که از راه دور نتواند این اطلاعات را ارائه کند، قانون را نقض می کند.

4- حقوق خود را بشناسید. DSR ها بیان می کنند که مشتری می تواند به هر دلیلی یک محصول را طی هفت روز به شرکت بازگشت دهد. شما حق دارید مبلغ کالا و همچنین هر هزینه ای که برای پست پرداخت کرده اید، هنگام بازگشت کالا پس بگیرید. هزینه بازگشت اقلام به شرکت اغلب به عهده ی مشتری می باشد. اطلاعات شرکت را بررسی کنید تا ببینید آیا این اطلاعات به صورت روشن بیان شده است.

5- آگاه باشید که جواهرات تراش خورده شامل استثناها نیست. DSR ها در حال حاضر از جواهرات تراش خورده برای بازپرداخت کامل پشتیبانی نمی کند، اگر مهر و موم خراب شده باشد. یک خرده فروش ممکن است سعی کند و ادعای دیگری داشته باشد، اما قانون روشن است. با این حال، سعی کنید که نشان دهید یک مشتری فهیم هستید. جواهرات را امتحان نکنید، اگر قصد دارید آن را برگردانید، زیرا به علت احتمال منتقل شدن عفونت از خون، آن را نمی توان به عنوان کالای جدید به فروش رسانید و کسب و کار ممکن است شما را برای نقض قرارداد محکوم کند. 

6- از مسئولیت های خود آگاهی داشته باشید. به عنوان یک مشتری، مسئولیت شما این است که اطمینان حاصل کنید که اقلامی که میخواهید بازگردانید، در یک شرایط مناسب برای بازگشت قرار دارد. بسته بندی اصلی باید همچنین هر برچسب باید موجود باشد. از پست حفاظت شده استفاده کنید، زیرا این امر ثابت می کند که مسئولیت های خود را برآورده کرده اید تا کالا را به سلامت به آنها بازگردانید. 

7- موارد نادرست همیشه ناامید کننده است. اگر چیزی را دریافت کنید که معیوب است، می توانید انتظار داشته باشید که یک جایگزین به صورت رایگان برای شما ارسال شود یا برای تمام هزینه های پستی که ممکن است متحمل شوند، هزینه کامل را دریافت کنید.

8- با دانستن حقوق خود به عنوان یک مصرف کننده، می توانید اطمینان حاصل کنید که تجربه خرید آنلاین شما لذت بخش و بدون دردسر است، و همچنین از بسیاری از مشکلات اجتناب کنید. 

 

برچسب ها : خرید از راه دور,حقوق مشتری,خرید از خارج