روز مجردها

جشنواره چینی روز مجردها یک فستیوال سرگرم کننده است که در بین مردم چینی رایج است و فرصتی برای جشن گرفتن این واقعیت است که آنها افتخار می کنند که تنها باشند. تاریخ، 11 نوامبر (11/11) انتخاب شده است، زیرا شماره "1" شبیه فردی است که تنها است. این جشنواره بزرگترین روز خرید آنلاین در جهان است . این روز این نام را با فروش در سایت های Alibaba و Tmall و Taobao در آمریکا به مقدار 5.8 میلیارد دلار در سال 2013، مقدار 9.3 میلیارد دلار در سال 2014، مقدار 14.3 میلیارد دلار در سال 2015 و بیش از 17.8 میلیارد دلار در سال 2016 کسب کرده است. 

روز مجردهای چینی از سال 1993 در دانشگاه نانجینگ آغاز شد، در دهه 1990 در دانشکده های مختلف نانجینگ جشن گرفته شد. این روز"روز مجردها" نام گرفت زیرا این تاریخ شامل چهار عدد "یک" است. پس از فارغ التحصیلی، دانشجویان این دانشگاه سنت دانشگاه را به یک رسم در جامعه تبدیل کردند. روزهای مجردها از زمان آغاز دوران اینترنت محبوب شده است و در حال حاضر در چندین منطقه خارج از چین نیز مرسوم شده است.

روز مجردها به عنوان یک فرصت برای افراد مجرد می باشد تا با همدیگر جشن بگیرند. تعطیلات در ابتدا فقط توسط مردان جوان جشن گرفته می شد، از این رو، نام "روز مردان مجرد" را به آن داده بودند، اما اکنون به طور گسترده ای توسط هر دو جنس از آن یاد می شود. بعضی از دانشگاه ها برنامه های خاص برای گرداوری دور هم مجردها برای جشن گرفتن ترتیب داده اند. مجردها ممکن است نگرش منفعلانه یا افسرده ای به عنوان یک دانشجوی تنها دانشگاه داشته باشند، اما این جشن ها باعث شده است که این بار منفی کاهش یابد. 

در سال 2011، این روز "روز مجردهای قرن"، نام گرفت. این تاریخ شش "یک" به جای چهارتا داشت. که بهانه ای برای جشن گرفتن در سطح بالاتری بود. تبلیغات در سراسر چین برجسته شد و فعالیت ها گسترده بود. گرچه این تاریخ به معنای جشن گرفتن مجردی است، تمایل به یافتن یک همسر اغلب در این تاریخ توسط جوانان چینی بیان شده است. برآورد شده است که تا سال 2020 ، 35 میلیون مرد کمتر از 30 سال در چین نسبت به زنان وجود خواهد داشت، این نتیجه سیاست بلند مدت خانواده های یک فرزند این کشور است. 

Alibaba در سال 2009 شروع به کار روی پروژه ی "دو 11" کرد، همانطور که خرید آنلاین شروع به انفجار کرد و اصطلاح "روز مجردها " را تا سال 2012 علامت گذاری کرد.

از آن زمان به بعد این روز به یک رویداد بزرگ جهانی تبدیل شده است که با یک جشنواره بزرگ با مهمانان مشهور مانند دیوید و ویکتوریا بکهام همکاری می شود. این سال Alibaba از جسی ج، ستاره پاپ انگلیسی و بازیگر برنده ی جایزه ی اسکار، نیکول کیدمن، برای افزودن به جلال و شکوه مراسم و هنرمندان گروه مردان آبی برای سرگرمی در رویداد شانگهای دعوت کرده است.

خریداران چینی در سال گذشته 17.8 میلیارد دلار در مدت 24 ساعت صرف کردند، در حالی که مصرف کنندگان عجله داشتند تا معملات را انجام دهند. بر اساس گزارش خبرگزاری چینی شینوهوا، نتیجه 467 میلیون بسته تحویلی پس از 710 میلیون پرداخت انجام شده بود.

روز مجردها خود را به رخ سایر خرده فروشی می کشد و در سال گذشته، هزینه ی صرف شده در روز مجردها سه برابر 5.9 میلیارد دلاری بود که توسط خریداران آمریکایی در روزهای جمعه سیاه، دوشنبه سایبر و شکرگزاری صرف شده بود. رویداد خرید 24 ساعته نیز 18 برابر روز Prime آمازون است.

نیک لندون مدیر عامل Royal Mail Parcels اظهار داشت: تا سال 2020، بازار نرم افزار تجارت الکترونیک چینی بیشتر از ایالات متحده، ژاپن، آلمان، انگلیس و فرانسه است.

 

برچسب ها : روز مجردها,Single Day,Alibaba