انواع مزایده در eBay

خرید در eBay می تواند برای خریداران جدید گیج کننده باشد و حتی خریدارانی که مدتی در eBay خرید نکرده اند را گمراه می کند. گزینه های مزایده در eBay چندین بار در طول این سال ها تغییر کرده است. eBay گزینه های از جمله موارد زیر را ارائه می دهد:  
1. مزایده بدون رزرو 
2. مزایده با رزرو
3. مزایده بدون خرید آن در حال حاضر (buy it now)
4. مزایده با خرید آن در حال حاضر
قبل از خرید در eBay، باید ایده خوبی از گزینه های مزایده و تعهد شما به عنوان یک خریدار داشته باشید.
هنگام خرید، ارائه پیشنهادات و یا خرید به صورت آنی با قیمت تعیین شده، خریداران موظف به پیروی از قوانین معامله و پرداخت وجه به فروشنده می باشند. شرکت در مزایده بدون پرداخت می تواند منجر به تعلیق خریدار شود. بیایید گزینه های مختلف مزایده eBay و مزایا و معایب هر یک را بررسی کنیم.

مزایده ها :

حراج نوعی از لیست eBay است که فروشنده آن قیمت شروع را تعیین می کند و خریداران پیشنهادات خود را ارائه می دهند. حتی اگر تنها یک پیشنهاد وجود داشته باشد، فروشنده باید به آن احترام بگذارد. بنابراین، فروشندگان، باید اطمینان حاصل کنند که همیشه مزایده را در پایین ترین قیمتی که برایشان قابل قبول است شروع کنند. شروع مزایده ها برای 99 سنت در eBay دیگر ایده خوبی نیست. این یک درس سخت برای فروشندگان جدید است. خریداران می توانند پیشنهادات خود را از زمانی که فروشندگان مزایده ها را آغاز می کنند تا زمان پایان مزایده ارائه دهند.

مزایده با رزرو :

قیمت رزرو حداقل قیمتی است که مزایده باید به آن قیمت برسد تا فروش انجام شود، این حداقل قیمت تنها برای فروشنده قابل رویت است.

این قیمت از خریداران پنهان است. بازده قیمت رزرو در طول سال ها کاهش یافته است. و به زمانی که مزایده ها تنها بازی در eBay بود برمیگردد، فروشندگان یک قیمت رزرو مشخص می کردند، با قیمت پایین مزایده را شروع می کردند و تماشا می کردند که قیمت یافته و قیمت رزرو پیشی می گیرد. رزرو به فروشنده کمک می کند بدون خطر قیمت مورد نظر خود را از ابتدا حراج بیش از حد کم تعیین کند.

اما قیمت های رزرو می تواند بازدارنده ای برای داوطلبان باشد. تا زمانی که قیمت پیشنهادی به قیمت رزرو برسد این متن نمایش داده می شود: " Reserve not met ". بسیاری از خریداران نمی خواهند بازی "حدس قیمت رزرو" را انجام دهند، بنابراین آنها از مزایده با رزرو اجتناب می کنند. فروشندگان نیز از این تاکتیک خسته شده اند زیرا مزایده ها با رزرو اغلب به فروش نمی رسند. بنابراین، فروشندگان به سادگی مزایده های خود را با پایین ترین قیمت قابل قبول خود شروع می کنند و از گزینه رزرو استفاده نمی کنند. 

مزایده با خرید آن در حال حاضر (buy it now( BIN :

برخی از فروشندگان قیمت خرید آن در حال حاظر را برای اقلام خود قبول می کنند. مزیت خرید در حال حاضر این است که آیتم می تواند به سرعت به فروش برسد. و نیازی به 5-7 یا 10 روز زمان برای اتمام مزایده نیست. حراج می تواند پایان یابد زمانی که یک خریدار دکمه خرید آن در حال حاضر را کلیک کند. اما نکته ای در این مورد وجود دارد. دکمه BIN هنگامی که یک پیشنهاد تا 50٪ قیمت BIN برسد، ناپدید می شود. برای مثال، در نظر بگیرید یک مورد برای حراج با قیمت اولیه 10 دلار و یک BIN 50 دلار باشد. هنگامی که قیمت 25 دلار پیشنهاد می شود، گزینه BIN ناپدید می شود. بنابراین، اگر می خواهید حراج را با قیمت BIN برنده شوید، بهتر است قبل از اینکه قیمت بیش از حد بالا برود تصمیم خود را بگیرید. 

بهترین راه برای برنده شدن در یک مزایده:

اگر شما یک شکارچی معامله هستید و می خواهید با قیمت های پایین مزایده را برنده شوید، بهتر است از یک  sniper حراج استفاده کنید. Sniper ابزارهای خودکار است که در آخرین لحظه حراج پیشنهاد را مطرح می کند. هدف این است که یک خریدار پنهان باشید. برای مخفیکاری بدون اینکه فروشنده متوجه علاقمندی شما شود. پیشنهادات زودهنگام، پیشنهاد های دیگر را تشویق می کند، رتبه آن را در لیست جستجو بالا می برد و توجه بیشتری به آن جلب می کند. 

برای شرکت در مزایده ها تنها کافی است که وارد سایت زاکولا شوید و فرم ثبت سفارش را پر کنید. کارشناسان ما تلاش خواهند کرد تا شما با کمترین هزینه ممکن برنده مزایده شوید.

برچسب ها : انواع مزایده در eBay,مزایده در eBay,خرید از eBay,خرید از خارج